JAK SPRÁVNÉ ZABALIT ZÁSILKU

Testy a recenze Události
26 února 2020

Občas je potřeba vašeho domácího pomocníka zaslat na servis a jistě nestojíte o to, aby došel cestou poškozený či zničený. Proto jsme pro vás připravili pár základních rad, jak předejít nepříjemné situaci a dostat pomocníka bezpečně do rukou našeho servisního technika. :-)

     

Jak správně postupovat?

    

⇒ Připravení výrobku

Samozřejmostí by mělo být zaslání důkladně očištěného výrobku. Stává se, že stroje jsou zaslány na servis špinavé a se zbytky potravin. Pamatujte na to, že i tato maličkost je vaše vizitka a servisní technik pak musí s takovým strojem pracovat. Navíc, nebude-li výrobek důkladně očištěn, nemusí být technikem přijat na servis. 

     ⇒ Výběr krabice

Pokud máte schovanou originální krabici, pak jste vyhráli, je to to nejlepší co můžete pro svého pomocníka udělat. Pokud ji již nemáte nevadí, můžete použít i jinou.
 

 


Na přepravu doporučujeme používat nové krabice, neboť použité mohou být poškozené a poskytovat tak nižší ochranu vaší zásilky. Nepoužívejte krabici, která neudrží alespoň trojnásobek váhy balíku! Přepravce neveze pouze váš balík a může jich na sebe naskládat několik. Dle typu zboží by měla být zvolena i její síla. Třívrstvá lepenka pro lehké a objemné zboží. Pětivrstvá či sedmivrstvá lepenka na těžké, křehké a citlivé zboží, které vydrží hrubší zacházení a větší zátěž. Zboží by se do krabice nemělo vejít jen taktak, ale prostor kolem by měl být dostatečný.

   


⇒ Výplň krabice

Kromě vložení zásilky do správné krabice je důležité také vnitřní polstrování. Volný prostor krabice musí být ze všech stran vyplněn výplňovým a fixačním materiálem! V žádném případě nebalte výrobek volně!

 


 Použijte co nejvíc vnitřního polstrování, jako je bublinková fólie, polystyren, nebo vzduchové polštáře. Pro těžké produkty (robot, mixér apod.)  je nejvhodnější polystyren a pěnový materiál. Jako nouzové řešení můžete použit dobře zmačkané noviny. Řádným vyplněním krabice zabráníte tomu, že se předměty v balíku nebudou volně pohybovat ani při prudším pohybu. Nezapomeňte výrobek ochránit výplní včetně dna i vrchní části! Pamatujte, že každá další vrstva polstrování je další vrstvou ochrany vašeho výrobku! Pokud byste v balíku zasílali více kusů výrobků, pak je nutné je oddělit např. polystyrénem.

  
Volné místo vyplněno časopisy  ⇒ Opatření dokumenty

K zásilce přiložte krátký průvodní dopis s popisem vašeho požadavku na servis. V případě, že se jedná o reklamaci, specifikujte co se se strojem stalo, co dělá/nedělá a co se strojem bylo prováděno před jeho poruchou. Pro záruční opravu přiložte taktéž kopii prodejního dokladu. Bez něj se bude postupovat, jako by šlo o opravu pozáruční. Více info k reklamačnímu řádu. Připojte na sebe též telefonní kontakt, případně email a adresu, kam se opravené zboží má odeslat zpět. Úplné informace mohou pomoci servisnímu technikovi k rychlejšímu vyřízení vašeho servisu.

     


⇒ Zabezpečení a zalepení zásilky

Nyní již jen krabici důkladně zalepte dostatečně silnou páskou, zajistěte jí všechny spojované díly a hrany. Doporučujeme oblepit krabici do tvaru H, aby se zamezilo vniknutí třetí osoby dovnitř. V případě těžké zásilky oblepte raději krabici na více místech kolem dokola. Jako náhradu za adekvátní zabalení neberte označení etiketou „Křehké“. Řidiči mohou být opatrní a obezřetní, ale stroje a třídičky vaše upozornění přečíst neumí.

 

A NYNÍ MÁME BEZPEČNĚ ZABALENO :-)

 
 

 

 

 

Navštivte nás
Po 8:00 - 15:30
Út 8:00 - 15:30
St 8:00 - 15:30
Čt 8:00 - 15:30
8:00 - 15:30
So Zavřeno
Ne Zavřeno
Brněnská 444/37
682 01 Vyškov - Město
Prodejna je nyní uzavřena
Dnes 8:00 - 15:30
Showroom Zavřít