RECENZE - FOOD PROCESSOR 5KFP0719

Na začátku, když přišel nápad s psaním blogu jsem si slíbila, že pokud můj blog bude mít někdy přes 5 tisíc odběratelů, tak si udělám radost a nadělím si nějakého toho kuchyňského pomocníka. Láskou na první pohled byl kuchyňský robot Artisan od KitchenAid. Ale po návštěvě showroomu KitchenAid ve Vyškově jsem si odvezla i další pomocníky, nešlo to prostě jinak. :-)

Zalíbila se mi i čerstvá novinka Food processor 5KFP0719. A jelikož s ním ráda pracuji, byla jsem KitchenAid požádána o jeho recenzi.

 

P170556_04

 

A jak to vidím já? Stojí tento pomocník za vaši pozornost?  

Na první pohled vám může food processor 5KFP0719 připadat relativně malý s ohledem na jeho doposud nabízené větší bratříčky.
Já ale vidím výhodu menší velikosti právě v tom, že vám v kuchyni nezabere příliš drahocenného místa. 


A co výkon? Nebude příliš malý?

Jak dále uvidíte, i s takovým pomocníkem se mi podařilo připravit hladké polévkové krémy, nasekat maso či nastrouhat zeleninu.
Po pár uvařených receptech jsem se ujistila, že toto je právě ten pomocník, kterého jsem chtěla.:-)

 

Výhody: 

1) Robusní/stabilní – díky tomuto faktu můžete nechat robot například mixovat polévku a odejít za plačícím dítětem nebo prostě jít krájet pečivo k právě se mixující polévce. Takže vyšší váha robota, které jsem se zprvu lekla je výhodou, jelikož vám nebude „tancovat“ po lince a i plný polévky až po okraj sedí na svém místě jako „facka na prdel“.

2) Objem nádoby 1,7l – větší objem nádoby není ideální pro mixování svačinky pro jednu osobu, ale kolikrát děláte jen jednu porci? Takže pokud máte rodinu nebo malé dítě, kterému chystáte jídlo do zásoby, tak právě tato velikost nádoby je ideální. Pokud byste i přesto potřebovali nádobu větší, pak má nyní KitchenAid v nabídce i další verzi 5KFP0919 s nádobou o objemu 2,1l. 

 

3) Nádoba se velice rychle a lehce nasazuje na processor a má krásně uchopitelné velké ucho.

 

KA-SDA_June-18-158
 

4) Perfektní víko, které díky gumě a speciálnímu uzavření ouškem těsní, takže i při mixování tekutějších pokrmů nic nevytéká ven.

5) Oproti jiným procesorům víko při otevření drží přímo na nádobě, takže jej neválíte po lince a nešpiníte si ji.

 

P170554_10z
 

6) Víko má na sobě „trubici“ (dokonce 2 velikosti), kterou můžete postupně přidávat zeleninu na strouhání nebo přilévat olej do pesta a nemusíte neustále zastavovat robot a otvírat víko.

 

KA-SDA_June-18-159
 

7) Processor má pojistku, takže bez zavřeného víka ho nemůžete spustit a tudíž nemůže dojít k případnému zranění.

8) Výběr ze 3 stupňů mixovánívysoká rychlost, nízká nebo pulzní, takže můžete udělat třeba i polévku ve které zůstanou „přiznané“ kousky zeleniny nebo naopak úplně hladký krém.

9) 4 různé typy nádstavců - sekací nůž (využívala jsem na polévky, smoothie, sekání masa), hnětací nůž na těsto (využívala jsem na palačinkové těsto a jiná litá těsta), nastavitelný plátkovací a sekací kotouč na střední 4mm plátky (seká brambory, měkkou i tvrdou zeleninu, hlávkovou zeleninu, sýry, čokoládu i tvrdé ovoce, krájí měkké i tvrdé ovoce, brambory, rajčata), kotouč na krájení 6mm plátků (krájí měkké i tvrdé ovoce, brambory, rajčata, měkkou i tvrdou zeleninu, sýry i čokoládu).

 

food kotouče
 

10) Dlouhá šňůra do elektřiny, kterou lze smotat pod food procesor, takže se nikde zbytečně neválí.

11) Nádobu lze mít v myčce a nemá žádné zbytečné záhyby, šroubky apod., takže lze velice lehce umýt případně i v ruce.

12) Všechny nádstavce po skončení práce lze uschovat v pracovní míse food processoru, takže jsou stále pohromadě a nikde se vám neválí. Hlavně můžete tohoto pomocníka chytit jednoduše pod paži a jít třeba jako já vařit k sousedům přes ulici.:-)
 

 

P170691_17z

 

Barevné varianty:

 

barvy

 

Vyzkoušela jsem recepty:
 

 S univerzálním nožem:

Polévky: hráškový krém, dýňová, květáková, cuketová

Smoothie: mix ovoce pomeranč, ananas, lesní plody, špenát, jablko

Těsto: banánové palačinky, ovesné lívanečky

Pesto: z bazalky a mandlí

Pomazánka: syrečková

Likér proti chřipce – Bacilobíjec

avokádový dip

svíčková

arašídové máslo

foto 1

lívance

arašídové máslo

 

S hnětačem na těsto:

Pomazánky: tvarohová, avokádová

klasické těsto na palačinky

květákové placičky

kefírová buchta

promíchání krému do dortu mascarpone+puding+maliny

fotoo

S plátkovacími a sekacími kotouči:

plátky brambor na gratinované brambory

plátky jablek do štrůdlu

nastrouhané zelí do boršče

nastrouhaná zelenina na coleslaw

 


Mínusy:

Oblíbila jsem si v něm mixovat veškerá litá těsta na palačinky, takže je škoda, že nemá zobáček, kterým by se to dalo pěkně lít rovnou na pánev.

Pokud by jste si chtěli vyrobit domácí oříškové máslo, budete potřebovat trpělivost. Tento přístroj nemá takové otáčky, aby během pár sekund vyrobil hladké máslo jako například silný stolní mixér (např. Power Plus či mixér X1). Oříšky je třeba předem namočit, hmotu postupně stírat ze stěn processoru (samozřejmě když není stroj zapnutý, jelikož nedisponuje pěchovadlem, které můžeme použít i se zapnutým přístrojem) a během mixování hmotu zkapalňovat například přidáním kokosového oleje, javorového sirupu či medu. I přesto, že hmota není zcela krémová, je možné ji využít třeba k výrobě zdravých tyčinek. Do hmoty pak stačí přidat nasekané oříšky, vločky či jiné chutné přísady (fantazii se zde meze nekladou) a zdravá svačinka je na světě! 

Škoda, že přístroj neutáhne uhníst těsto na chleba. Ale to už je taková vyšší „dívčí“ určená především pro můj kuchyňský robot.

 

Na závěr: 

 Závěrem bych chtěla říci, že tento food processor vám zabere určitý prostor na kuchyňské lince, ale ušetří vám spoustu času, jelikož mixuje sám a nemusíte u něj stát jako u klasického tyčového mixéru.

Obzvláště si myslím, že tento food processor ocení maminky s dětmi, které mixují hodně příkrmů a dělají dětem různé lité buchty, jelikož opravdu vše naházíte do processoru a ono se to samo krásně promixuje/promíchá a vy rovnou můžete servírovat polévku nebo nalít těsto do pekáče a péct. Za mě opravdu efektivní pomocník!

*

Pro ty, kteří přemýšlejí o větším typu food processoru, zde mám přehlednou tabulku od KitchenAid se srovnáním všech dostupných typů.

Přeji Vám #zdravejsiVareni a hlavně #sRadostiABezStresu

Vaše #AlishaEasyCooking

Podpis-alice


Pro KitchenAid napsala: Alishaeasycooking

E-shop: www.kitchenaid.cz

 
Navštivte nás
Po 8:00 - 15:30
Út 8:00 - 15:30
St 8:00 - 15:30
Čt 8:00 - 15:30
8:00 - 15:30
So Zavřeno
Ne Zavřeno
Brněnská 444/37
682 01 Vyškov - Město
Prodejna je nyní uzavřena
Dnes 8:00 - 15:30
Showroom Zavřít