CITRONOVÁ LEVANDULE S MASCARPONE

Není nic snazšího, než si s novinkou od KitchenAid připravit osvěžující dezert z ledové tříště, mascarpone a voňavou královnou bylinek levandulí. Nástavec ke kuchyňskému robotu pomůže se strouháním zmrazených tekutin, čerstvých ovocných šťáv či smetany na lehoučkou tříšť.  

     

Ingredience:

4 obyčejné vodní puky 250 ml vody  130 g cukru  kůra z půlky citronu  180 ml citronové šťávy (4 až 5 citronů)  1 lžička sušené nebo čerstvé levandule

Na zmrzlinu z mascarpone: 224 g mascarpone 1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka  500 ml smetany ke šlehání 7 g vanilkového extraktu  špetka soli

Na dozdobení: Sušenka s citronovou oplatkou nebo tyčinka s citronovou sušenkou

   

Postup:

Naplňte 4 formy na led až po rysku čistou vodou a zmrazte na 12 až 24 hodin (je dodáváno s nástavcem).
 

     


Sirup: V hrnci smíchejte 250 ml vody, 130 g cukru, 180 ml citronové šťávy a levanduli. Začněte pouze s 1 lžičkou levandule. Přiveďte k varu a poté 5 minut vařte. Po pár minutách sirup ochutnejte na zadní straně lžíce. Pokud levandule není dostatečně silná, můžete nyní přidat další lžičku a zahřívání opakovat dalších 5 minut. Tento recept můžete použít i bez levandule.  Až budete spokojeni s chutí sirupu, sceďte sirup do misky, přidejte citronovou kůru a dejte do lednice vychladit až do použití.
 

   

Krém z mascarpone (zhotovte den předem):

Smíchejte mascarpone a 1 plechovku slazeného kondenzovaného mléka, dokud se dobře nespojí. Přidejte vanilku a sůl. V robotu nebo ručním šlehačem vyšlehejte smetanu, dokud se nevytvoří tuhé špičky. Do mascarpone směsi pomalu po troškách přidávejte šlehačku a přendejte do mrazící nádoby. Zmrazte na 6 hodin nebo do ztuhnutí.

 

Dokončení:

Krém z mascarpone vyjměte z mrazničky asi na 15 až 20 minut, aby změknul (zmrzlé mascarpone s měkkým ledem by bylo příliš těžké). Poté mascarpone naberete do servírovací misky.

Připravený led vložte do nástavce a ledovou tříšť naneste na krém z mascarpone.

Povrch polejte levandulovým sirupem tak, aby dosáhl zmrzliny na dně a dozdobte citronovou oplatkou.

 

Přístroje použité v receptu:

KitchenAid robot 5KSM175: https://www.magnumhome.cz/kitchenaid-mixer-artisan-5ksb4026emh-mlecna
Nástavec na ledovou tříšť 5KSMSIA: www.magnumhome.cz/kitchenaid-nastavec-na-vyrobu-ledove-triste-5ksmsia

 

Navštivte nás
Po 8:00 - 15:30
Út 8:00 - 15:30
St 8:00 - 15:30
Čt 8:00 - 15:30
8:00 - 15:30
So Zavřeno
Ne Zavřeno
Brněnská 444/37
682 01 Vyškov - Město
Prodejna je nyní uzavřena
Dnes Zavřeno
Showroom Zavřít