Zázvorový likér „BACILOBÍJEC“

Podzim je tu a s ním i sychravé počasí a první rýmečky a kašílky. Musím se přiznat, že nejsem zrovna zastánce léčení se chemickými preparáty. Takže vždy hledám nějakou přírodní alternativu a nejlépe takovou, kterou si mohu sama doma vyrobit a vím z jakých surovin pochází. 

Mému zázvorovému likéru familiérně přezdíváme „BACILOBÍJEC“ a jakmile začne obdodí chřipek a sychravého počasí, tak mám vždy tento likér v zásobě v lednici. Každý den si dám jednu štamprdličku před spaním preventivně😊 Tento domácí lék je zaručeně bez konzervantů, chemických barviv, protizánětlivý, antibakteriální, plný vitamínu C a ještě zahřeje.

 

Zázvorový likér „BACILOBÍJEC“

 

Ingredience:
(na cca 0,5 litru)

2 pomeranče
2 citrony
1 velký zázvor (cca 10cm velký)
1 dl slivovice nebo vodky
4 lžíce medu (já dávám svůj domácí pampeliškový)Postup:

Pomeranče, citrony a zázvor oloupeme a nakrájíme na malé kostky nebo proužky.

 


Veškeré ingredience dáme do food procesoru a důkladně rozmixujeme. 

Já vše mixuji a nikoliv odšťavňuji, jelikož chci, aby veškeré vitamíny zůstaly v likéru včetně dužiny/vlákniny. Pokud Vám vadí hustší likér s dužinou, tak vše můžete buď odšťavnit nebo rozmixovat a posléze nechat překapat přes sítko.
 

 
 

Nyní vzniklý likér přelijeme do důkladně vymyté sklenice a necháme v lednici minimálně 24 hodin odležet a můžeme podávat (pokud jste měli hodně vláknitý zázvor, tak můžete ještě jednou rozmixovat). Tento likér díky kombinaci všech ingrediencí, které jsou konzervační, vydrží v lednici i měsíc. Pokud tento likér připravujete dětem, tak vynechejte slivovici a přidejte více medu, případně nařeďte likér při podávání s džusem, aby nebyl pro děti tak silný.

 


 

Na zdraví a ať se Vám všechny nemoci vyhýbají obloukem!
Enjoy your bacilobíjec 😊

 

  IMG_2188-142x300

Přeji Vám #zdravejsiVareni a hlavně #sRadostiABezStresu

Vaše #AlishaEasyCooking

Podpis-alice

 

Navštivte nás
Po 8:00 - 15:30
Út 8:00 - 15:30
St 8:00 - 15:30
Čt 8:00 - 15:30
8:00 - 15:30
So Zavřeno
Ne Zavřeno
Brněnská 444/37
682 01 Vyškov - Město
Prodejna je nyní uzavřena
Dnes 8:00 - 15:30
Showroom Zavřít