HARISSA KIMCHI

Možná si řeknete co je to za hloupost dělat kimchi s kořením, které do klasického receptu nepatří, ale měl jsem k dispozici zajímavou směs koření HARRISA a tak jsem se pokusil je využít právě v tomto receptu k nakládané zeleniny, kterou si doma dělám velice rád. Postup a další suroviny jsou téměř totožné jako u kimchi, doporučuji vyzkoušet. Samotná harrisa vám bude k dispozici i třeba na grilování, do pomazánek ale klidně i polévek.

Ingredience na 10-12 porcí:

3 pl mořské soli
1 větší čínské zelí
1 červená paprika
1 žlutá paprika
2 velké mrkve
1 svazek jarní cibulky

Nakládací pasta:
2 palce čerstvého zázvoru
1 palice česneku
3 pl sójové omáčky
4 lžíce koření Harissa

větší nakládací nádoba zavařovací sklenicePostup:

 Do větší mísy (nebo hrnce) vlijeme převařenou vodu, přidáme sůl a necháme rozpustit a vychladit.

Zelí, papriky nakrájíme na libovolné (větší) kousky, mrkev nastrouháme a vsypeme do mísy s vodou. Pro přípravu můžeme použít například KitchenAid food processor, který zvládne mnoho úkonů a bravurně tak díky různým kotoučům urychlí přípravu a to nejen zeleniny.
Zeleninu necháme naloženou nejméně 2 hodiny. Vodu ze zeleniny pak scedíme, ponecháme si asi 2 dcl nálevu stranou.Oloupaný zázvor a česnek nastrouháme najemno, přidáme sojovou omáčku, harissu, 4 lžíce nálevu ze zeleniny a zamícháme.Do mísy (hrnce) se zeleninou přidáme, nakládací pastu, rukama důkladně promačkáme, zelenina by měla pustit trochu šťávy. Dle potřeb můžeme přidat i část nálevu.

Zeleninu napěchujeme do sklenice, zmáčkneme tak, aby tekutina vystoupla nad povrch zeleniny a necháme v pokojové teplotě kvasit nejméně čtyři dny s mírně povoleným víčkem.

Já používám keramický kvašáček na zeleninu na fotce, který jsem si jednou koupil na berounských keramických trzích.

Zkvašený salát skladujeme v chladném místě, vydrží asi 1 měsíc.

Dobrou chuť!Recept pro vás připravil Petr Klíma z blogu Greenwayfood, tvůrce originálních receptů zdravé výživy, zaměřené na kvalitní suroviny převážně z ekologicky šetrné produkce. 

Sledovat ho můžete i na Instagramu nebo na Facebooku


 
Navštivte nás
Po 8:00 - 15:30
Út 8:00 - 15:30
St 8:00 - 15:30
Čt 8:00 - 15:30
8:00 - 15:30
So Zavřeno
Ne Zavřeno
Brněnská 444/37
682 01 Vyškov - Město
Prodejna je nyní otevřena
Dnes 8:00 - 15:30
Showroom Zavřít