LEGRAČNÍ BRAMBOROVÝ SALÁT

Přinášíme vám vítězný recept naší letošní vánoční soutěže se zadáním: "Ztvárněte svůj nejoblíbenější vánoční film, nebo pohádku pomocí jídla."
 
 
Výherkyně Natalja Makovoz pojala úkol po svém a ingredience na vánoční bramborový salát přetvořila se špetkou legrace na její vánoční srdcovku, a to film "Sám doma". Jak sama uvádí, je to film jejího dětství a vždy ji připomíná domov. Odměnou za tento výtvor jí bude nový člen domácnosti,  kuchyňský robot KitchenAid 5KSM125EAC.
 
   
 
 
 
Ingredience:
1 kg salátové brambory
2 vajíčka
1 červená řepa

okurka, mrkev, cibule, list mořské řasy Nori, paprika, rajče rýže tagliatelle želatina
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Postup:
 
Brambory uvaříme ve slupce v osolené vodě doměkka, necháme trochu vychladnout a pak nastrouháme na hrubém struhadle. Dochutíme pepřem, solí, trochou octa a jednou lžíci oleje. Pomocí rukou a lžičky tvarujeme obličej nebo jiný tvar.
 
 

Vajíčka uvaříme natvrdo a vykrojíme z nich oči.

Na oblečení použijeme uvařenou červenou řepu rozmixujeme s trochou vody, dochutíme a rozpustíme v ní želatinu, necháme nabobtnat pak zahřejeme na mírném ohni, nalijeme na rovný povrch a necháme vychladnout. Dále použijeme na vykrajování zorniček a oblečení.

Papriky, mrkev, okurku a cibuli nakrájíme na potřebné tvary, rýži a těstoviny uvaříme podle návodu v osolené vodě a použijeme na zdobení postaviček.

 
 
Salátek doplníme dalšími ingrediencemi podle chutí a představ. Na oči jsem použila hřebíček, modré zorničky je směs vývaru, modré spiruliny a želatiny.
 
Všechno je jedlé, zapotřebí je jen dobrá nálada a trochu volného času. Je to zábava a děti jsou nadšené. :-) 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Navštivte nás
Po 8:00 - 15:30
Út 8:00 - 15:30
St 8:00 - 15:30
Čt 8:00 - 15:30
8:00 - 15:30
So Zavřeno
Ne Zavřeno
Brněnská 444/37
682 01 Vyškov - Město
Prodejna je nyní uzavřena
Dnes 8:00 - 15:30
Showroom Zavřít