VAFLE S ČERNÝM PIVEM

Občas, když víme, že na nedělní oběd nebudeme všichni doma, připravím alespoň velkou nedělní snídani. Děti jsou ještě v županech, a já s manželem si užíváme přípravu a pak to dlouhé společné jedení. Na všechno je čas, nikam není potřeba pospíchat....také úkoly si vždy rozdělíme, každý pomůže s přípravou některé části pokrmů. A dnes ráno jsem připravovala vafle s černým pivem. S pomocí vaflovače se připravují jedna radost - ten můj totiž zvládne dvě dávky vaflí najednou, protože je oboustranný, což znamená, že příprava jde skutečně velmi rychle. Díky časovači se mi ani nepřipálily, což je pro mě velmi užitečná funkce, pokud člověk dělá více činností najednou :-) 

a waffle na stole tri

 

Teď ale k samotným vaflím. Jsou to pravé vafle, jaké by vám připravili v Holandsku, odkud vafle pocházejí. V receptu jsem použila černé pivo, které vaflím dodalo zajímavou nasládlou chuť a hnědou barvu.

 

Ingredience:

250 g hladké mouky

175 g práškového cukru

3 vejce

15 g droždí

250 ml tmavého piva

3x špetka soli

125 g rozpuštěného másla


 

Všechny ingredience kromě másla vložte do mísy kuchyňského robotu KitchenAid. Šlehejte pomocí plochého šlehače, dokud se všechny ingredience nespojí a těsto nebude hladké.
 

a waffle stroje
 

Takto vzniklý základ těsta pak nechejte asi 30 minut odpočívat. Po uplynutí půl hodiny přilijte máslo a šlehejte asi 30 sekund. Mezitím si předehřejte vaflovač KitchenAid a postupujte podle návodu přiloženého k přístroji.
 

a waffle hodiny
 

Ten můj dostal pracovní název "letadlová loď", protože si připadám přesně tak, jako bych řídila něco takového :-) Je to totiž velký robustní stroj, který přesně ví, co má dělat! :-) Dokonce, jak jsem již vzpomínala, zvládne dvě dávky vaflí najednou :-)


a waffle na tan.
 

Hotové vafle jsme ozdobili šlehačkou a mraženými borůvkami :-)
 

a waffle stol cely z hora
 

a waffle det. na dievč.
 

a waffle stol
 

Všem vám přeji krásná rána s vašimi nejbližšími, plná radosti a dobrého jídla - nejen v neděli :-)

TinaRecept pro Vás připravila Martina Schmidtová z blogu „tinajedoma“.

Bloggerku můžete sledovat také na Instagramu: https://www.instagram.com/tinajedoma/


 

 

 

 

Navštivte nás
Po 8:00 - 15:30
Út 8:00 - 15:30
St 8:00 - 15:30
Čt 8:00 - 15:30
8:00 - 15:30
So Zavřeno
Ne Zavřeno
Brněnská 444/37
682 01 Vyškov - Město
Prodejna je nyní uzavřena
Dnes 8:00 - 15:30
Showroom Zavřít