ZELENINOVÉ SEZAMOVÉ ŠPAGETY

V tomto receptu bych vám velice rád představil spiralizér KintcheAid, který jsem měl možnost otestovat.
 
Dodnes jsem měl zkušenosti pouze s manuálním spiralizérem a musím říct, že pokud děláte špagety třeba pro cca 100 strávníku (což se mi už ve škole stalo), tak se pěkně zapotíte. Aproto mě potěšilo, když se mi do rukou dostalo toto šikovné příslušenství KitchenAind které se k robotům prodává.
 
Používaní spiralizéru je v posledních letech velice zajímavý způsob přípravy klasických zeleninových jídel, díky kterému rozvinete naplno svou kulinářskou kreativitu a překvapíte okolí velice zajímavými tvary nejen v salátech. Tento masivní kovový spiralizér disponuje pěti různými břity s možností až 9 různých kombinací úprav surovin. Vice informací se o tomto zázračném stroji se dozvíte zde. A teď si pojďme vyzkoušet spralizér v jednoduchém receptu.
 

Ingredience:

1 menší bílá ředkev daikon
1 větší mrkev
2 lžíce oleje z praženého sezamu
1 lžička třtinového cukru
1 stroužek česneku
šťáva z 1/2 limety
solný květ dle potřeby nebo mořská sůl
pražený sezam
jarní cibulka

 

 

Postup:

. Ředkev a mrkev zpracujeme na spiralizéru do tvaru hrubších špaget.


Vložíme do větší mísy, přidáme olej, cukr, utřený česnek, limetkovou šťávu, a dle vlastního uvážení osolíme, vše zlehka zamícháme. 
Nakonec přidáme opražený sezam (pražím většinou dozlatova na suché pánvi nebo pod vrchním grilem trouby), na jemno nakrájenou jarní cibulku a máme hotovo.


Poznámka pro ty, kdo neznají pojem "solný květ": 

Jedná se o sůl, která se formuje jako tenká kůra na povrchu mořské vody během procesu odpařování. Květ vyniká křupavostí a lehce nasládlou chutí, čímž zvýrazňuje přirozenou chuť pokrmů. Aby se jeho chuť a aroma mohla plně rozvinout, přidává se květ až do hotových pokrmů, nikoliv během vaření. 

 Dobrou chuť!Recept pro vás připravil Petr Klíma z blogu Greenwayfood, tvůrce originálních receptů zdravé výživy, zaměřené na kvalitní suroviny převážně z ekologicky šetrné produkce. 

Sledovat ho můžete i na Instagramu nebo na Facebooku 
 
Navštivte nás
Po 8:00 - 15:30
Út 8:00 - 15:30
St 8:00 - 15:30
Čt 8:00 - 15:30
8:00 - 15:30
So Zavřeno
Ne Zavřeno
Brněnská 444/37
682 01 Vyškov - Město
Prodejna je nyní uzavřena
Dnes 8:00 - 15:30
Showroom Zavřít